Autor:
/Unsplash

Avalik loeng desinformatsiooni kujundamisest sotsiaalmeedias

29. veebruaril kl 12.15–13.45 peab Brüsseli Vaba Ülikooli (VUB) meedia- ja kommunikatsiooniteaduste doktorant Nathalie Van Raemdonck Lossi 36 õppehoone ruumis 215 avaliku loengu „The shaping of disinformation by social media architectures“.

Loengu ülekanne Zoomis salvestatakse õppe-eesmärgil. Veebis osalejate nimed on peidetud ja salvestus ei tehta avalikult kättesaadavaks.

Teabereostust peetakse ohuks liberaalsele demokraatiale, mille suurim tugevus ja ühtaegu nõrkus on teabe vaba liikumine. Loengus annab Van Raemdonck ülevaate sellest, kuidas levib sotsiaalmeedia platvormidel valeteave ning tekivad vastandlikud ja äärmustesse kalduvad leerid. Lisaks uurib ta sobimuse teooria põhjal, millist rolli mängib seejuures platvormide ülesehitus. Samuti tutvustab Van Raemdonck lahendusi, milles on sotsiaalsetest normidest lähtudes seatud keskmesse sotsiaalmeedia kasutaja. Digipädevuse käsitlusest minnakse loengus kaugemale ja arutletakse, kuidas mõjutab valeteabe levimist ja vastuvõtmist sotsiaalne keskkond, mida suuresti kujundavad (digitaalsed) suhtluskeskkonnad.

Nathalie Van Raemdonck kuulub SMIT-IMEC-i uurimisrühma, kus teeb teadusuuringuid Hannah Arendti instituudi jaoks. Samuti osaleb ta Brüsseli juhtimiskooli digiülemineku, demokraatia ja innovatsiooni teadusuuringute keskuse CD21 töös. Oma doktoritöös keskendub ta sotsiaalmeedias väärinfo ja vaenulikkuse levikule, ning uurib sotsiaalsete normide vaidlustamist ja võimaldamist.

Liitu Zoomi vahendusel

ÜTI

Poola, Saksamaa ja Tšehhi tudengid täiendasid Tartu Ülikoolis oma teadmisi militaar- ja riskisotsioloogia ning infovastupidavuse teemadel

Simone Eelmaa kaitseb doktoritööd „The social categorization of sexual abuse“

23. aprillil kell 14.15 kaitseb Simone Eelmaa sotsioloogia erialal doktoritööd „The social categorization of sexual abuse“ („Seksuaalse väärkohtlemise ühiskondlik määratlus ”).
Teadushuvi

Värske teadusbaromeeter kinnitab Eesti elanike usaldust teaduse ja teadlaste vastu